EN

SK

lasa@lasa.sk
0905 345 470

Komplexná technická realizácia podujatí,
ozvučenie, osvetlenie, videoprojekcia...

Dynacord cobra 4

DYNACORD COBRA-4 SYSTEM (4-Way Line Array System)

Cobra-4 System od renomovaného nemeckého výrobcu.

DYNACORD je určený pre stredne veľké aplikácie a aj pri vysokých úrovniach hlasitosti sa vyznačuje mimoriadne neutrálnym zvukom a vysokou odolnosťou voči spätnej väzbe. Je to dané tým, že Cobra-4 System vyžaruje zvuk v podobe valcového vlnenia s minimálnym uhlom vyžarovania vo vertikálnej rovine 15°. Naopak v horizontálnej rovine je vyžarovací uhol 120°. Vďaka úzkemu vertikálnemu vyžarovaciemu uhlu sa v uzavretých priestoroch minimalizuje možnosť vzniku rušivých odrazov od podlahy a stropu.

Základný systém Cobra-4 sa skladá zo štyroch sústav Cobra Top, dvoch sústav Cobra Far a ôsmich basových sústav Cobra PWH, dvoch kompletných rackov s digitálnymi kontrolérmi DSP 244, a štyrmi koncovými zosilňovačmi L 2400.

Celý systém je mimoriadne variabilný, je možné ho použiť kdekoľvek v exteriéri aj v uzavretých priestoroch kongresových a hotelových hál, kde sa jednotlivé reprosústavy jednoducho poukladajú na seba, takže vznikne jeden súvislý a elegantný stĺp reprosústav. Odpadajú tak problémy s veľakrát nie príliš estetickým umiestňovaním reproduktorov na stojany (často aj nebezpečné pri väčšom počte návštevníkov).
Vo vonkajších priestoroch a vo veľkých halách sa systém zavesí na hliníkové konštrukcie – support a na podlahe zostávajú iba basové sústavy, čo znamená, že reproduktory bežný návštevník takmer nevidí, nezavadzajú vo výhľade na javisko, pódium…
Najväčšou a podstatnou prednosťou tohto ozvučovacieho systému je mimoriadne čistý, neutrálny zvuk s homogénnym pokrytím v celom ozvučovacom priestore. Nestáva sa tak, že by niektorí návštevníci mali „viac basov“ iní „málo výšok“ a podobne, čo z fyzikálneho hľadiska je bežné u klasických „tlakových“ reproduktorov umiestňovaných vedľa seba.

Tvorba web stránok na mieru Bratislava
© 2015 - LASA – Live And Studio Acoustics | Všetky práva vyhradené